Следете нас:

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

ТПА робот

TPA motion control е основана во октомври 2016 година, поврзана со Jiujun Group, со вкупна инвестиција од 300 милиони јуани, со седиште во Шангај, Кина, со три центри за истражување и развој во Шангај, Шенжен и Сужоу и две производствени бази во Источна Кина и Јужна Кина ;Вкупната производна површина е повеќе од 20.000 квадратни метри, со повеќе од 300 вработени и близу 200 преработувачка опрема од различни видови.Трговската марка TPA значи Трансфер страст и активна, контролата на движењето на TPA секогаш ќе се стреми напред со висок морал на пазарот. Контролата на движењето TPA е национално високотехнолошко претпријатие специјализирано за истражување и развој, производство, продажба, пост-продажба и сервис, ние се приватно технолошки претпријатие во провинцијата Џиангсу, специјализација на провинциско ниво Џиангсу и специјализација Куншан.

tpa роботска компанија
TPA VR PANORAMA
центар за обработка на cnc
линеарен актуатор

SNEC 2023 PV POWER EXPO

ТПА робот

Од 24-ти до 26-ти мај, 16-тата (2023) Меѓународната конференција и изложба за соларна фотоволтаична и паметна енергија (Шангај) се одржа во Шангај Новиот меѓународен изложбен центар (во натамошниот текст: SNEC Шангај фотоволтаична изложба).Овогодинешната изложба на фотоволтаици SNEC Шангај се простира на површина од 270.000 квадратни метри, привлекувајќи повеќе од 3.100 компании од 95 земји и региони од целиот свет да учествуваат на изложбата, со просечен дневен сообраќај од 500.000 луѓе.

SNEC 2023 PV POWER EXPO
SNEC 2023 PV POWER EXPO_2
2021 Productronica China Expo
2018 Productronica China Expo

Карактеристики на линеарни побудувачки појаси и индустриски примени

ТПА робот

Линеарниот актуатор со временски ремен е уред за линеарно движење составен од линеарен водич, временски појас со алуминиумски профил за истиснување поврзан со моторот, линеарниот погон на временскиот ремен може да постигне голема брзина, непречено и прецизно движење, всушност, технологијата на линеарни побудувачки појаси за временскиот ремен обезбедува широк опсег на функции.Потисок, брзина, забрзување, точност на позиционирање и повторливост.Линеарниот погон на временскиот ремен со механички челусти и воздушни вилици може да постигне различни движења.

HCB65S
HNB480
GCR50
К/К

Библиотека со видеа

ТПА робот

TPA Robot е технолошка компанија која се фокусира на истражување и развој и производство на линеарни актуатори.Имаме длабинска соработка со повеќе од 40 котирани компании ширум светот.Нашите линеарни активатори и декартови роботи главно се користат во фотоволтаици, сончева енергија и склопување панели.Ракување, полупроводници, FPD индустрија, медицинска автоматизација, прецизно мерење и други полиња за автоматизација, ние сме горди што сме претпочитан снабдувач на глобалната индустрија за автоматизација.

Библиотека за видеа 2
Библиотека за видеа 1
Библиотека за видеа 4
Библиотека за видеа3
предност_1
-

Време на основање

предност_2
-

Површина на фабриката

предност_3
-

Машински центри

предност_4
-

Број на вработени

предност_5
-

Сертификати

ЦЕНТАР ЗА ПРОИЗВОД

Линеарен мотор со директен погон од серијата LNP

Линеарен мотор со директен погон од серијата LNP

Електричен цилиндар со лесно оптоварување од серијата ESR

Електричен цилиндар со лесно оптоварување од серијата ESR

Линеарни активатори со завртки со шини со топчести завртки со вградени серии GCR

Линеарни активатори со завртки со шини со топчести завртки со вградени серии GCR

Ротирачки мотор со директен погон

Ротирачки мотор со директен погон

Роботи со една оска од серијата KSR/KNR

Роботи со една оска од серијата KSR/KNR

Линеарни актуатори од серијата HNT Rack and Pinion

Линеарни актуатори од серијата HNT Rack and Pinion

Линеарен актуатор со интегриран погонски ремен со серво мотор од серијата OCB

Линеарен актуатор со интегриран погонски ремен со серво мотор од серијата OCB

Линеарен актуатор со целосно запечатен топчест шраф од серијата HCR

Линеарен актуатор со целосно запечатен топчест шраф од серијата HCR

Случаи за апликација

Како можеме да ви помогнеме?